صفحه اصلی » اخبار » اخبار بورس » .:: Sena.ir | بورس | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران

.:: Sena.ir | بورس | پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران

۱۳۹۶-۱۰-۲۲ - بدون دیدگاه - - 8 - دسته بندی ها: اخبار بورس


مدیر عملیات بازار فرابورس با اعلام دلیل عدم تایید معاملات دیروز “وپسا” و زمان گشایش دوباره این نماد تازه وارد، از نبود مشتری برای بلوک ۱۶.۷ درصدی ذوب آهن در پنجمین عرضه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، افسانه اروجی درباره سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس که در بازار پایه ج فرابورس گشایش نماد شد، اظهار داشت: هر سهم این شرکت ۱۵۱ تومان کشف قیمت شد که با قیمت مدنظر سهامدار عمده فاصله زیادی داشت.

وی ادامه داد: بر همین اساس و به دلیل کشف قیمت نامناسب هر سهم، معاملات دیروز “وپسا” تایید نشد و قرار است شنبه ۲۳ دی ، نماد شرکت مجددا” گشایش شود.

اروجی در مورد تکلیف عرضه بلوک ۱۶٫۷۵ درصدی ذوب آهن هم گفت: به دلیل عدم داد و ستد، فرایند گشایش نماد و عرضه این بلوک هم طی نشد.

براساس این گزارش، بعد از درج نماد مجدد سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس در بازار پایه ج فرابورس، قرار بود تا ۳ درصد از سهام وپسا” در محدوده ۱۰۰ تا ۱۰۳ تومانی هر سهم و با محدودیت حجمی ۵۰ هزار سهمی عرضه و کشف قیمت شود اما هر چند این گشایش نماد انجام شد ، اما هر سهم آن ۱۵۱ تومان کشف قیمت شد.

در جریان عرضه اولیه ۱۰ درصدی این شرکت در سوم تیر که به دلیل ابهاماتی در مورد وضعیت مالی و عملیاتی لغو شد، قرار بود هر سهم شرکت به روش ثبت سفارش در محدود ۱۰۰ تا ۱۰۳ تومانی کشف قیمت شود.

در مورد ذوب آهن هم سازمان خصوصی سازی قصد داشت بیش از ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهم “ذوب” را به قیمت پایه هر سهم ۷۹۴ ریال معادل بیش از ۴۴۱ میلیارد تومان روانه میز فروش در فرابورس کند که این امر محقق نشد.Source link
نظرات

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

تبلیغات